Η εικόνα του «ΣΚΟΥΦΑ» κόντρα στην «Α.Ο.Κλειδίου» ήταν καλή και το αποτέλεσμα αφήνει ένα παράπονο στους «Πρωταθλητές Άρτας». Θα πρέπει να προβληματιστεί όμως ο «Θοδωρής Μπαλάτσας» με τις τόσες χαμένες ευκαιρίες σε ακόμη ένα ματς, αλλά και με τα λάθη που δημιουργήθηκαν στην άμυνα. Μια άμυνα η οποία είχε την ατυχία να πληγωθεί από δύο παλιούς γνώριμους του «ΣΚΟΥΦΑ», τον «Γιάννη Αντωνίου» «Παναγιώτης Δήμος».

Αν και οι παίκτες του «ΣΚΟΥΦΑ» μπήκαν δυνατά απειλώντας από το πρώτο λεπτό με τον «Ευάγγελο Δήμου» και τον «Σπύρο Τσαρακλημάνη» χωρίς αποτέλεσμα, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που ευτύχησαν να σκοράρουν με τον «Γιάννη Αντωνίου» να πλασάρει τον «Δημήτρη Κανταρέλη» στο και να γράφει το 1-0.

Ο «Παναγιώτης Δήμος» χτύπησε για δεύτερη φορά την άμυνα του «ΣΚΟΥΦΑ» στο 15΄και με ένα όμορφο σουτ από τα τριάντα μέτρα έκανε το 2-0 έπειτα από λάθος εκτίμηση του «Δ.Κανταρέλη».

Στο 30΄ο «Λάμπρος Δήμος» επιχείρησε ένα δυνατό σουτ βλέποντας την μπάλα να σταματάει στο οριζόντιο δοκάρι του «Βαγγέλη Μπόνια» και να καταλήγει άουτ.

Το δεύτερο μέρος ο «Δ.Κανταρέλης» έπεσε σωστά στα πόδια του «Κώστα Μάλλιου» και σταμάτησε την επικίνδυνη φάση η οποία πήγε να δημιουργηθεί στο 54΄.

Ο «Λ.Βερλέκης» έχασε μεγάλη ευκαιρία να μειώσει το σκορ στο 61΄με την κεφαλιά που πέρασε πάνω απ΄τα δοκάρια των γηπεδούχων.

Πέντε λεπτά αρχότερα ο «Λ.Δήμος» κέρδισε πέναλτι, το οποίο εκτέλεσε και αξιοποίησε ο «Λεωνίδας Βερλέκης» για να μειώσει στο 67΄σε 2-1 και να βάλει πάλι στοπαιχνίδι την ομάδα του.

Σε αντεπίθεση των γηπεδούχων στο 70΄ο «Κ.Μάλλιος» σούταρε επάνω στον «Δ.Κανταρέλη»,  ενώ στο 79΄ο «Ε.Δήμου» έβγαλε όμορφη σέντρα προς τον «Φ.Μαλτέζο» ο οποίος είδε την μπάλα να καταλήγει άουτ έπειτα από προβολή που επιχείρησε.

Το παιχνίδι έκλεισε με τον «Γ.Αντωνίου» και τον «Γιώργο Φελέκη» να προσπαθούν να σκοράρουν ανεβάζοντας τον πίνακα του σκορ, όμως το 2-1 ήταν το τελικό αποτέλεσμα του αγώνα.

Επόμενη 6η αγωνιστική ο «ΣΚΟΥΦΑΣ» φιλοξενεί τον «Π.Α.Σ. Ανέζας» το Σάββατο 07/11 στις 15:00 το μεσημέρι στο δημοτικό γήπεδο Κομποτίου.